Dlaczego wybór tkanin ma znaczenie?

0
Dlaczego wybór tkanin ma znaczenie?

Świadomość społeczeństwa na temat produktów ekologicznych i ich zainteresowania-życia w zgodzie z naturą, cały czas rośnie. Od pewnego czasu zdrowy tryb stał się nawet trendem. A specjaliści, którzy określają, co będzie modne w danym sezonie, coraz częściej wyznaczają wzory i kolory kojarzące się z dziką dżunglą, lasami, Ziemią itp.

W czasie kwarantanny wiele osób stwierdzało "Ziemia potrzebuje odpocząć", "natura daje znak". Jak to ma się do wyboru tkanin?

Ziemia

Coraz więcej osób poza żywnością z napisem "brak konserwantów", szuka ubrań z metką "100% cotton". Jednak to wciąż nie jest ta tkanina, która sprzyja środowisku i naszej skórze. 
Len, bawełna organiczna i fairtrade, jedwab - to część tkanin, które doceniają osoby, którym naprawdę zależy na zdrowym trybie życia. Producenci tych tkanin, przestrzegają normy środowiskowe, ograniczają użycie środków chemicznych (lub nie używają wcale!), używają mniej wody, a nasiona nie są modyfikowane genetycznie. Naturalne tkaniny mają dodatkowe właściwości, np. len jest antyalergiczny i antybakteryjny, jest także tkaniną antystatyczną.

Nasze ciało od razu poczuje różnicę. Materiały naturalne są przewiewne, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu mniej pocimy się, co od razu podnosi komfort noszenia. Hodowla i proces barwienia bez środków chemicznych zapewni nam, że na naszej skórze nie pojawią się plamy i uczulenia. Z tego powodu tkaniny naturalne często są polecane dla alergików. 

Zużycie naturalnych materiałów jest takie samo jak tkanin syntetycznych. Pranie i prasowanie podobnie wpływają na wygląd tkaniny.

Kolekcja lato

Skóra dziecka jest bardziej wrażliwa. Dlatego tak ważny jest dobór tkanin dla małego człowieka. Tkaniny syntetyczne są pochodną ropy naftowej i sprzyjają rozwijaniu bakterii. Mogą doprowadzić do potówek, infekcji, a nawet do zaburzeń układu oddechowego i mięśniowego.
Jako młodzi rodzice chcemy zapewnić jak najlepszy start swojemu potomstwu i troszczymy się o jego zdrowie. Będąc świadomym rodzicem i konsumentem, zastanów się chwilę następnym razem, jak będziesz poszukiwać w sklepie "pięknej, kolorowej bluzeczki na lato"...

Baby skin


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl